Fotokopi, yazılmış olan ya da bastırılmış olan farklı çeşitlerdeki sayfaların kimyasal ya da ışık yöntemleriyle kısa bir süre içerisinde kopyalanması ve çıkarılan kopyaya verilen isimdir. Fotokopi makineleri günümüzde ofislerin en fazla tercihi olan cihazlardan biridir. Birbirinden farklı birçok belgeyi, görsel nitelikte olan dosyaları hızlı ve az maliyetli bir şekilde çoğaltmaktadır. Fotokopi makinesinin yapmış olduğu bu eylem insanlar tarafından her ne kadar basite indirgense de çalışma sistemi çok ileri seviyede olduğundan dolayı hızlı bir performans göstermektedir. Bireysel işlemler ve kurum kuruluş işlemlerinde kolaylık sağlayan bir cihazdır. Kopyalamak istediğiniz bir metin için küçültme ya da büyültme işlemleri uygulayabilir, hasar görmüş dosyalarınızın tamamen kolay ve düzgün bir kopyasını ortaya çıkarmanıza olanak sağlamaktadır.

Fotokopi çekilmeye başlamadan önceki dönemlerde, çoğaltılması gereken yazıları veya resimleri insanlar el yazısı veya el gücü ile yapmaktaydı. Bu dönemleri takip eden yıllarda ise fotokopi için tek tip makineler üretilmiştir. Daha sonrasında ise pek çok farklı tip makine üretilmiştir.

Beylikdüzü Fotokopi

Kaliteli fotokopi elde edebilmek için, yüksek çözünürlükte fotokopi çeken bir yere çektirmeniz gerekmektedir. Genelde çok fazla önemi olmayan belgeler ve metinler için siyah-beyaz baskı tekniği uygulanmaktadır. Eğer hazırlanmakta olan bir tez ya da proje teslimi ise, hazırlanan içerikteki renkli bölümlerin belli olabilmesi için renkli fotokopi tercih etmelisiniz. Çünkü renkli fotokopi, siyah-beyaz fotokopiye göre her zaman daha fazla özenli görünmektedir. Tüm bu konuların dışında, fotokopi kâğıtlarının da önemi çok fazladır. Kâğıtlar genellikle gramaj, maliyet, ebat ve renkleri açısından farklılıklar göstermektedir. Ofis tipi çalışma alanlarında ise daha çok A4, A3 ve A5 tarzı kâğıtlar kullanılmaktadır. Firmamız kâğıt ve toner kalitesinde sizi her zaman bir adım öteye taşıyacak niteliktedir. Kullanmış olduğumuz kâğıtlar olması gereken standartların üzerine sahip ve yansıma oluşturmayacak şekilde hazırlanmaktadır.

Firmamız, yüksek baskı sayılarına potansiyel olarak elverişlidir. Çoklu fotokopi çekim sistemine sahip ve bu işlemi olabilecek en kısa sürede yapmaktadır. Çektirmek istediğiniz fotokopilerde isteğinize bağlı olarak değiştirebileceğiniz kâğıt seçimlerine imkân sunulmaktadır. Yüksek çözünürlük ve kalite için firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sizin İçin Burdayız
Gönder