PVC NEDİR?

PVC 1920 yılında bulunmuş. 1930 yılında kullanılmaya başlanmış. İkinci dünya savaşından sonra kullanımı artmıştır. 6Son 30-40 yıl içerisinde en çok kullanılan polimer türlerinden biri olmuştur. PVC’nin maliyeti ucuz olduğu için son yıllar da çokça kullanılmıştır. Özellikle paketleme ambalaj sanayisinde, otomotiv sektöründe paspas, silecek sistemi, inşaat sektöründe duvar, çatı kaplama, sulama ve pis su boruları, pencere profili, kapı, panjur yapımımda tıptaki çeşitli uygulamalarda ameliyat eldivenin de kan torbasında serum tüpün yapılmasında, elektrik ve elektronik yapımında, kredi kartı yapımında suni deri yapımında ayakkabı yapımı oyuncak, çeşitli sportif malzeme gibi birçokyerde kullanılmaktadır.

Diğer eşyaların üretimi gibi hayatımızın birçok yerinde kullanılmaktadır. PVC’nin çeşitli çok olduğu ve maliyeti de ucuz olduğu için çokça kullanılır. PVC çevre dostu gibi görünmese de geri dönüşüm olarak kullanılabilmektedir. PVC’nin koruyucu özelliği olduğu için kimlik kaplamada ehliyet kaplamada da kullanılır.

PVC kimlik kaplama nedir?

PVC kimlik kaplama kimliği su gibi kimliğe zarar veren maddelerden kimliği korur. PVC kimlik kaplama sayesinde kimliğimizi birçok zararlı maddeden koruyabiliriz. Kimliğimiz bize hayatımızın birçok yerinde lazım olduğu için PVC kaplamayla kaplanması daha iyidir. PVC hayatın birçok yerinde işimizi kolaylaştırdığı gibi kimlik kaplamada da işimizi kolaylaştırır. PVC aynı zamanda zararlı bir maddedir. Hayatımızı kolaylaştırıyor fakat sağlığımızı kötü yönde etkiliyor. Bu yüzden kullanım sırasında dikkat edilmelidir. PVC’nin maliyeti ucuzdur. Bu yönünden dolayı da çok fazla kullanılır. PVC kimlik kaplama eski kimlikler daha fazla yıprandığı için daha çok kullanılıyordu fakat yeni kimliklerde yıpranma o kadar olmadığı için eskisi kadar kullanılmıyor. PVC kaplama tezgâhları da yavaş yavaş kapanmaktadır. Fakat PVC kaplama yeni kimliklerde kullanılırsa kimlik bilgilerimiz daha güven de daha dikkatli şekilde koruyabilmemiz açısından daha iyi olur Bu yüzden hala PVC kaplama kullanılır.

PVC Kimlik Kaplama fiyatı

PVC kimlik kaplama maliyeti ucuzdur. Çünkü PVC’nin çeşidi çok olduğu ve fazla kullanıldığı, geri dönüşümü olduğu için ucuzdur.

 

Sizin İçin Burdayız
Gönder